brama przesuwna

Jaki napęd wybrać do bramy?

Gdy zamierzamy ogrodzić działkę, jednym z pierwszych problemów, które napotykamy jest kwestia wyboru odpowiedniej bramy wjazdowej. Przede wszystkim ważne jest to, by utworzyć wjazd komfortowy, ale też bezpieczny dla wszystkich użytkowników. Jedną z najczęściej wybieranych bram, jest brama przesuwna, ponieważ jest prosta w obsłudze i estetyczna. Bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko na prywatnych działkach, ale też przy publicznych obiektach i na terenach przemysłowych. Warto wiedzieć, że zastosowanie napędu do bram, może być komfortowym dodatkiem, który umożliwia na przykład otwieranie jej bez opuszczania samochodu. Jak zatem wybrać odpowiedni napęd, aby użytkowanie było wygodne?

Jakie są najważniejsze funkcje napędu do bramy przesuwnej?

Zanim zdecydujemy się na konkretny napęd, warto wcześniej zwrócić uwagę na to, jak często jest otwierana brama. Każdy napęd jest skonstruowany tak, aby był sprawny przez określoną ilość cykli zamykająco-otwierających bramę. Do rzadziej używanej działki można dobrać napęd tańszy i z mniejszą ilością cykli, natomiast bramy przesuwne do zakładu pracy, które są otwierane nawet sto razy dziennie, wymagają zdecydowanie większej liczby cykli do długiego funkcjonowania. 

Dobrze jest również sprawdzić, czy urządzenie jest wyposażone w zabezpieczenia, które zapobiegają przeciążeniom oraz czy współpracuje z urządzeniami, takimi jak lampy ostrzegawcze lub fotokomórki. Powinien też mieć odpowiednią pamięć, aby łączył się ze wszystkimi pilotami osób korzystających z bramy. 

O czym warto pamiętać przy wyborze napędu?

Nowoczesne napędy zaskakują ciekawymi funkcjami dodatkowymi. Między innymi warto przyjrzeć się trybowi furtki, który pozwala pieszym wygodnie otworzyć bramę. Przydatnym rozwiązaniem jest też możliwość dodatkowego programowania napędu.