montaż bramy wjazdowej

Na co zwracać uwagę przy montażu bram?

Wybór bramy garażowej jest wbrew pozorom dosyć skomplikowanym zadaniem. Do wyboru mamy między innymi bramy dwuskrzydłowe, czy przesuwne, natomiast sama decyzja to już głównie kwestia finansów i indywidualnych upodobań. Z pewnością warto wziąć pod uwagę wzornictwo i kolorystykę, jednak są bardziej istotne elementy, o których piszemy poniżej.

Od czego warto zacząć?

Podstawową kwestią, którą powinniśmy zająć się na początku jest znalezienie na rynku profesjonalistów, którzy zajmują się montażem bram. Rzadko osoby prywatne zajmują się montażem własnych bram, jednak warto wiedzieć jak to wygląda, aby później móc kontrolować właściwy przebieg. Na początku niezbędne jest zaplanowanie całej pracy, aby uniknąć zbędnego zamieszania i ponownego montażu, gdy jednej coś wykonamy niepoprawnie. Bez względu, czy wybierzemy bramy przesuwne, czy dwuskrzydłowe, warto skorzystać ze wskazówek, które są umieszczone przez producenta w instrukcji obsługi. Bardzo pomocne będą takie narzędzia, jak wiertarka, czy poziomica, jednak jeśli zdecydujemy się na wynajęcie specjalistów, nie powinniśmy się martwić o dodatkowe sprzęty. Dobrym pomysłem jest też zakup automatyki do bram, ponieważ zdecydowanie poprawia komfort użytkowania i bezpieczeństwo wszystkich korzystających osób.

O czym należy pamiętać?

W czasie montażu bram należy pamiętać, aby zadbać o odpowiednie wypoziomowanie. W przypadku bram dwuskrzydłowych konieczne jest wymierzenie zawieszenia skrzydeł, aby uniemożliwić im zaczepianie o podłoże i ułożenie ich w jednej płaszczyźnie. Później dokładnie sprawdźmy zawiasy– czy działają płynnie, bez problemu i w każdym kierunku. Jeśli wybierzemy bramy przesuwne, liczmy się z bardziej skomplikowaną procedurą, dlatego najlepiej powierzyć ich montaż specjalistom.