Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/imtu2/websites/BOJAN_OGRODZENIA/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/imtu2/websites/BOJAN_OGRODZENIA/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862
Jak prezentują się gabiony w aranżacjach ogrodzeń posesji
Gabiony

Gabiony w aranżacjach ogrodzeń posesyjnych

Estetyka i funkcjonalność

Gabionowe ogrodzenia to niezwykle innowacyjny pomysł. Metalowe kosze wypełnione kamieniami, granitem, bazaltem, wapieniem, gnejsem czy kwarcytem prezentują się niezwykle estetycznie. Ponadto, są one także bardzo praktyczne, ponieważ wyciszają hałas uliczny za sprawą materiałów dźwiękoszczelnych, które są także przyjazne środowisku. Gabiony są także niedrogie i łatwe w montażu, co sprawia, że stanowią one doskonałą propozycję dla tych, którym zależy na natychmiastowych rezultatach. Nie są to jedyne zalety ogrodzeń gabionowych. Cechuje je także wielowymiarowość i możliwość odpowiedniego wypełnienia tak, by dostosować je do swojego domu lub ogródka. Co więcej, gabiony są niezwykle stabilne i mocne w konstrukcji, dzięki czemu nie wymagają fundamentowania wiążącego się nieodmiennie z dodatkowym nakładem pracy.

Jeśli chodzi o aranżacje ogrodzeń gabionowych, to są one często stosowane przy obudowach altan. Z mikrogabionów tworzy się także meble ogrodowe, murki i schody. Gabiony nie wymagają impregnacji i są niezwykle trwałe. Posiadają także ciekawe detale o odpowiednim wyrazie, grubości siatek i unikalnym wzornictwie. Co więcej, można je doskonale dostosować do niemal każdego stylu architektonicznego.

Wysoce trwałe ogrodzenia

Gabiony cechuje także wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki pogodowe. Taka konstrukcja może przetrwać lata i ma naturalną zdolność filtrowania wody, dzięki czemu świetnie znosi najniższe temperatury. Kruszywo można także ponownie wykorzystać przy demontażu, a pielęgnacja gabionów jest bezproblemowa i nie wymaga użycia specjalnych środków czystości. Do jej użycia wystarczy myjka wysokościowa, wypłukując a brud znajdujący się pomiędzy kruszywem. Pozbawiona zbędnego balastu konstrukcja posłuży nam też na dłużej. Gabiony cechuje również stabilność i masywność, jak również możliwość zapewnienia wysokiego komfortu i prywatności.

Share your thoughts