brama przesuwna

Dwuskrzydłowa czy przesuwna – na jaką bramę się zdecydować?

W domu i na posesji często oprócz samochodu znajduje się wiele innych cennych przedmiotów, które należy chronić. Dlatego każdy właściciel domu musi zdecydować się na odpowiednią bramę, która będzie dobrze chroniła dobytek i będzie wygodna w użytkowaniu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli bram, które różnią się przede wszystkim sposobem otwierania, wygodą użytkowania, estetyką i ceną. Najchętniej wybierane modele bram to drzwi dwuskrzydłowe i przesuwne.

Brama przesuwna to dość popularne rozwiązanie, gdyż jest to niezwykle wygodna w użytkowaniu opcja. Najlepiej sprawdza się na szerokich i płytkich działkach. Bramy przesuwne nie zajmują miejsca na posesji, bo przesuwają się po wewnętrznej stronie ogrodzenia. Modele tego typu mogą się przesuwać po szynie lub być samonośne. Dużą zaletą bram przesuwnych z automatem jest fakt, że można je otwierać i zamykać bez potrzeby wychodzenia z samochodu. Wyróżniają się także bezpieczeństwem i wygodą użytkowania oraz solidnością wykonania.

Charakterystyka bram dwuskrzydłowych

Drugim najpopularniejszym modelem bram są bramy dwuskrzydłowe. W przeciwieństwie do bram przesuwnych mogą być montowane na wąskich działkach. Posesja musi mieć jednak odpowiednią głębokość, która umożliwi swobodne otwieranie bramy. Montaż bram dwuskrzydłowych jest o wiele prostszy niż przesuwnych, gdyż skrzydła są umieszczone na zawiasach. W tym przypadku można zamontować siłowniki elektryczne, które ułatwiają otwieranie i zamykanie skrzydeł.

Dużą zaletą bram dwuskrzydłowych jest ich cena. Modele tego typu ze względu na sposób działania są o wiele tańsze niż bramy przesuwne. Tego typu brama jest idealnym rozwiązaniem dla wąskich działek, gdzie nie ma miejsca na bramę przesuwną. Bramy dwuskrzydłowe trzeba odpowiednio zabezpieczać przed samoistnym otwarciem przez silny wiatr. Skrzydła zajmują również dużo miejsca, dlatego trzeba pomyśleć o pozostawieniu wystarczającej przestrzeni wokół bramy od strony otwarcia. Zimą konieczne będzie także odśnieżanie, bo zalegający śnieg może utrudnić otwieranie skrzydeł.

Share your thoughts