Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/imtu2/websites/BOJAN_OGRODZENIA/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/imtu2/websites/BOJAN_OGRODZENIA/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862
Czy ogrodzenie stanowi element zabezpieczenia antywłamaniowego?
ogrodzenie gabionowe

Dopasowanie ogrodzenia jako elementu ochrony przeciwwłamaniowej

Poczucie bezpieczeństwa ma dla ludzi ogromne znaczenie. Bezpiecznie chcemy czuć się we własnym domu, ale ważny jest również spokój o pozostawiony dobytek, gdy jesteśmy poza domem. Niektórzy inwestują w nowoczesne systemy monitoringu, które są nadal dość drogie, zapominając zupełnie o łatwiejszych sposobach ochrony.  Wystarczy już na etapie projektu domu pomyśleć o wyborze odpowiedniego ogrodzenia, które stanowić będzie jeden z elementów ochrony przeciwwłamaniowej.

Istotne drobiazgi

Jest oczywiste, że sam płot nie powstrzyma włamywacza przed wtargnięciem na teren posesji. Jednak odpowiedni dobór ogrodzenia może mu znacznie utrudnić, przedostanie się z ulicy na ogród. Ogrodzenie powinno być wykonane z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Zgodnie z prawem jego powierzchnię w 25% muszą stanowić prześwity i tylko w szczególnych przypadkach dozwolone jest postawienie ogrodzenia pełnego. W celu zwiększenia bezpieczeństwa trzeba bezwzględnie unikać ogrodzeń, których elementy tworzą stopnie, ułatwiające przedostanie się na posesję. Dodatkowo zawiasy furtki i bramy powinny być zabezpieczone specjalnymi śrubami, których łebki usuwa się po przykręceniu, co uniemożliwia zdjęcie skrzydła.

Materiał na ogrodzenie

Aby zagwarantować domownikom poczucie bezpieczeństwa we własnym domu, należy pomyśleć o zagrożeniu włamaniem już na etapie kupowania działki, projektowania budynku i wybierania ogrodzenia. Ogrodzenia uznawane są za wizytówkę każdego domu, ponieważ ten element widzi każdy mijający daną posesję lub wchodzący na jej teren. Powinno ono pasować do całego terenu, ale warto je dobrać pod kątem zagrożeń. Przy montażu ogrodzenia warto zwracać uwagę na jego ułożenie. Jeśli linia przebiegu jest nieregularna, może tworzyć miejsce ukrycia dla złodziei. Istotnym parametrem wpływającym na bezpieczeństwo jest dobór odpowiedniego materiału. Solidną konstrukcją charakteryzują się popularne ogrodzenia panelowe szczególnie typ 2D. Charakteryzuje je wysoka wytrzymałość na intensywną eksploatację oraz estetyka wykonania i uniwersalność. Wystarczy dodać, iż ze względu na trwałość ogrodzenia panelowe ochraniają bazy wojskowe oraz inne miejsca, gdzie bezpieczeństwo jest priorytetem. Ponownie coraz większą popularnością cieszą się płoty betonowe. Obecnie przęsła betonowe są nowocześniejsze, niezmienna pozostała ich konkretna konstrukcja, dająca poczucie bezpieczeństwa. Szczelna ściana pozwala na całkowite odcięcie budynku od ulicy, ale można ją połączyć z popularnym ogrodzeniem gabionowym lub ogrodzeniem palisadowym.

Share your thoughts