Rodzaje ogrodzeń – sprawdź jakie są różnice i dokonaj właściwego wyboru.

Zakup systemu ogrodzeniowego to bardzo ważna decyzja, którą najczęściej podejmujemy na długie lata. Jak to zrobić, by wybrane przez nas ogrodzenie cieszyło oko, a jednocześnie zapewniało jak najlepszą ochronę naszej posesji? Po pierwsze – warto dokładnie zapoznać się z dostępną na rynku ofertą, a po drugie – zaufać specjalistom, którzy pomogą dobrać odpowiednie ogrodzenie do naszych potrzeb.

Rodzaje ogrodzeń – bezpieczeństwo i estetyka

Dobrze dobrane ogrodzenie to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy ogrodzona przestrzeń to miejsce zamieszkania, czy też prowadzenia biznesu, kluczowe jest, byśmy czuli się spokojni o nasz dobytek. Nie zapominamy jednak także o wyglądzie – w końcu ogrodzenie i brama to elementy, które są wizytówka każdej posesji. Jakie najpopularniejsze typy ogrodzeń najczęściej montujemy?

Ogrodzenia panelowe to jedne z najczęściej wybieranych przez klientów. Do ich zalet należy przede wszystkim trwałość, ale także solidna konstrukcja oraz szybki i łatwy montaż. Tego typu ogrodzenia sprawdzają się w przedsiębiorstwach i w domach na prywatnych posesjach. Jeśli szukasz ogrodzenia niezawodnego, ale też prostego w montażu i szybkiego w instalacji, panele ogrodzeniowe będą najlepszym wyborem. Dzięki wysokiej odporności na intensywną eksploatacje sprawdzą się w biznesie i skutecznie ochronią działki przemysłowe. Gdzie najczęściej spotykamy ogrodzenia panelowe? Właściwie można zainstalować je wszędzie: na terenach sportowych i szkolnych, w centrach handlowych, na parkingach i osiedlach mieszkaniowych. Ochraniają także tereny wojskowe, lotniska i magazyny.

Ogrodzenia frontowe z paneli ozdobnych. Zazwyczaj pragniemy aby frontowa część ogrodzenia była wizytówką naszego domu i współgrała w elewacją budynku czy kostką brukową na podjeździe. Dla ogrodzeń frontowych możemy zdecydować się na wybór z szerokiego asortymentu przęseł ozdobnych z opcją murowanych i tynkowanych słupków lub wykonanych z gotowych ozdobnych bloczków betonowych w szerokiej gamie kolorystycznej.

Lista dostępnych ogrodzeń oczywiście nie kończy się na panelach. Równie popularne i równie rozsądne rozwiązanie to ogrodzenia gabionowe – czyli „kosze” z metalowego stelażu, które zostały wypełnione kamieniami, drewnem czy też bryłkami szkła. Jest to opcja równie wytrzymała i trwała co efektowna – w kwestii wypełnienia gabionów ogranicza nas jedynie fantazja i budżet. Możemy wybrać kamienie pasujące np. do kostki brukowej lub koloru elewacji budynku. Świetnie prezentują się także gabiony ozdobione zamontowanymi na nich reflektorami – zwłaszcza w przypadku posesji firmowych.

Rozwiązania tymczasowe

Co w przypadku gdy nie potrzebujesz trwałego ogrodzenia, które jest inwestycją na stałe, a jedynie rozwiązania na pewien czas? Tymczasowe ogrodzenia nie oznaczają, że ich jakość jest gorsza. Kluczowa jest tutaj szybkość i elastyczność montażu. W zależności od potrzeb wykonujemy ogrodzenia tymczasowe pełne lub ażurowe, które świetnie sprawdzają się jako mobilne rozwiązania. Gdzie stosujemy tego typu ogrodzenia? Przede wszystkim na działkach budowlanych, rekreacyjnych czy na terenach rolniczych. Najpopularniejsza opcja to ogrodzenia siatkowe w szczególności z siatki leśnej – ich ogromną przewagą jest szybki montaż i fakt, że sprawdzą się nawet na nierównym terenie.