Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/imtu2/websites/BOJAN_OGRODZENIA/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/imtu2/websites/BOJAN_OGRODZENIA/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862
Jak zabezpieczyć posesję? Poznaj najtrwalsze rozwiązania. - BOJAN Ogrodzenia

Jak zabezpieczyć posesję? Poznaj najtrwalsze rozwiązania.

Obecnie na rynku dostępne są najrozmaitsze formy, kształty i rodzaje ogrodzeń. Choć wybór najlepszego może wydawać się bardzo trudny, a szeroka oferta przytłaczać – w rzeczywistości z pomocą specjalisty szybko znajdziemy rozwiązanie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Jak wybrać najtrwalsze ogrodzenie?

Pierwszym krokiem powinno być określenie, czego wymagamy od ogrodzenia. Od tego, jaki jest charakter działki, zależeć będą priorytety podczas wyboru. Inne cechy ogrodzenia będą kluczowe, gdy szukamy go do domu, inne, gdy ogradzamy biuro lub lokal usługowy, a jeszcze inne w przypadku budynków przemysłowych – hal produkcyjnych czy magazynów.

Trwałe ogrodzenia – jakie rodzaje?

Ze względu na trwałość ogromną popularnością cieszą się ogrodzenia panelowe. Warto wspomnieć także o szybkim i łatwym montażu, solidnej konstrukcji i całym wachlarzu zastosowań. Panele ogrodzeniowe świetnie sprawdzają się w biznesie i przemyśle – są odporne nawet na intensywne użytkowanie i niekorzystne warunki atmosferyczne. Będą jednym z najtrwalszych rozwiązań do magazynów, fabryk czy innego rodzaju budynków przemysłowych, ale też handlowych. Często spotykamy je również na parkingach, osiedlach, a nawet lotniskach i obiektach sportowych, co świadczy o ogromnej uniwersalności paneli ogrodzeniowych.

Na trwałość paneli wpływa nie tylko sam montaż, ale w ogromnej mierze materiały i wykonanie. Na co trzeba zwrócić uwagę? Na zgrzewanie elementów, grubość drutu oraz powłokę cynkową i lakierniczą – to różnice, których nie da się zobaczyć na pierwszy rzut oka, dlatego tak ważna jest pomoc fachowca.

Gabiony to opcja równie trwała, co efektowna. Metalowe „kosze” wypełnione kamieniami, drewnem czy szkłem wymagają fundamentowania. Świetnie izolują od hałasów. Są stosowane zarówno na działkach prywatnych, jak i przemysłowych czy też na osiedlach i w miejskich przestrzeniach publicznych.

Kolejny element wpływający na trwałość ogrodzenia to ocynk, zapewniający odporność na korozję. I tutaj również w zależności od zastosowanej techniki nakładania warstwy cynku trwałość będzie się różnić. Najskuteczniejszą z nich metodą, która zapewnia najlepszą ochronę, jest cynkowanie ogniowe.

Trwałe bramy

Trwałość ogrodzenia to jedno, nie możemy zapominać jednakże o tym, jak ważny dla bezpieczeństwa posesji jest wybór bramy. 

Kiedy najważniejsza jest wygoda i szybkość np. gdy na działkę często wjeżdżają klienci czy dostawcy, warto postawić na bramy przesuwne. Jednoskrzydłowa konstrukcja nie zajmuje dodatkowej przestrzeni po otwarciu. Nie znaczy to, że klasyczne, dwuskrzydłowe bramy odchodzą już do lamusa – przeciwnie, sprawdzą się szczególnie na wąskich posesjach, gdzie nie jest możliwy montaż bramy przesuwnej.

Nie udzielimy jednoznacznej odpowiedzi, jaki rodzaj ogrodzenia powinieneś wybrać – to kwestia, która bezwzględnie warto przedyskutować z fachowcem. Możemy natomiast krótko przedstawić najchętniej wybierane rozwiązania, które gwarantują trwałość i – co za tym idzie- bezpieczeństwo na długie lata.