Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/imtu2/websites/BOJAN_OGRODZENIA/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/imtu2/websites/BOJAN_OGRODZENIA/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862
Sposoby na ogrodzenie placu budowy – szybki przegląd
ogrodzenie na budowie

Metody odgradzania placów budów

Według obowiązujących w Polsce przepisów każdy plac budowy musi być ogrodzony, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom postronnym. Jest to także zabezpieczenie terenu przed ewentualnymi kradzieżami sprzętu i materiałów.

Obecnie nie jest wymagane zezwolenie na utworzenie takiego ogrodzenia, ale musi ono spełniać określone normy:

  • jego wysokość wynosi pomiędzy 1,5 a 2,2 m.;
  • jest postawione w odległości równej lub większej 1/10 wysokości budowanego obiektu;
  • ostre zakończenia i inne niebezpieczne elementy nie mogą znajdować się na wysokości mniejszej niż 1,8 m.

Istnieje kilka typów ogrodzeń tymczasowych, które spełniają powyższe wymagania.

Jakie ogrodzenie na budowę wybrać?

W zależności od potrzeb i oczekiwań inwestora oraz ekipy budowlanej, można ogrodzić teren budowy za pomocą siatki, ogrodzeń panelowych, a także blaszanych i ażurowych. Czym charakteryzują się poszczególne ogrodzenia?

Ogrodzenia z siatki
Są stosunkowo tanie i dość trwałe. Montaż ogrodzeń z siatki jest szybki i prosty. Takie zabezpieczenie terenu nie chroni jednak przed ciekawskimi spojrzeniami osób postronnych, co może okazać się niekomfortowe. Swobodny wgląd na plac budowy to także zachęta dla potencjalnych złodziei.

Ogrodzenia panelowe
Montaż ogrodzenia panelowego odbywa się szybko i sprawnie. Jest ono bardziej trwałe i estetyczne niż siatka, co wiąże się z jego wyższą ceną. Płot z paneli może być zarówno tymczasowym zabezpieczeniem budowy, jak i docelowym ogrodzeniem posesji.

Ogrodzenia tymczasowe

Na większości placów budów dominują dwa rodzaje ogrodzeń: blaszane i ażurowe.

Ogrodzenia z blachy trapezowej
To bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza przy dużych inwestycjach. Blaszany płot zapewnia spokój i prywatność ekipie budowlanej, a jego solidność zniechęca do kradzieży. Montaż tego rodzaju ogrodzenia wymaga współpracy kilku osób lub użycia maszyn, ponieważ arkusze blachy są duże i ciężkie.

Ogrodzenia ażurowe
Ten typ ogrodzenia tymczasowego również zapewnia osłonięcie budowy przed wzrokiem ludzi z zewnątrz. Dodatkowo jego montaż jest łatwiejszy, bo elementy ogrodzenia są lekkie i bardziej elastyczne. Są też delikatniejsze niż blacha, więc łatwiej ulegają zniszczeniu, ale jeśli budowa nie ciągnie się latami, to w zupełności wystarczą.

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu, dostarczaniu i montażu ogrodzeń oraz bram każdego rodzaju. Jeśli chcesz profesjonalnie i solidnie ogrodzić posesję, teren imprezy lub plac budowy, skontaktuj się z nami!

Share your thoughts